Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Youtube button

SALİH KORKUT BUDARAS ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ

YAYIN TARIHI Temmuz 1, 2013 EKLEYEN   ·   YORUM YOK
Bu Konu: 378 defa okundu

Edremit Salih Korkut Budaras Anadolu Öğretmen Lisesi 3.mezunlarınının mezuniyet töreni okul bahçesinde yapıldı.

Törende mezunlar öğretmenleri, aileleri ve arkadaşlarıyla duygulu anlar yaşadılar.

Törende mezunlar adına Okul Birincisi Burcu ÇOBAN bir konuşma yaptı ve mezuniyet kütüğünü ismini çaktı. Okul ikincisi Medine AKBUDAK, okul üçüncüsü Şükran ÇAVDAR , okul dördüncüsü Sedef KÖSEOĞLU ve okul beşincisi Dilara TUNALI  ile birlikte mezuniyet pastasını kesti. Derece ile mezun olan bu öğrencilere ödülleri verildi.

 Törende konuşan okul müdürü Yusuf SÖBÜOĞLU 3.mezunlarını veren yeni bir eğitim kurumu olmakla birlikte Salih Korkut Budaras Anadolu Öğretmen Lisesi’nin Edremit Körfezinde hatta tüm Balıkesir’de kendinden övgüyle bahsettiren bir okul olmayı başardığını belirtip bunda katkısı olan başta öğretmenler olmak üzere emeği olan herkese teşekkür etti. Yine evlatlarının yetişmesi için yaptıkları ve yapacakları fedakârlıklardan dolayı değerli velilere, mezunların anne, babalarını kutladı.                                                                                                      

Öğrencilerine de şöyle hitap etti: Sevgili öğrenciler; Lise öğreniminizi bitirerek yeni bir hayata başlıyorsunuz. Elbette bizi en çok mutlu edecek şey aramızdan öğrenmeyi öğrenmiş olarak ayrılmanız olacaktır. Aldığınız diploma sadece bazı yeterliliklerinizin resmi kanıtı olan bir belgedir. Siz hayatınız boyunca hep öğrenmeye, kendinizi geliştirmeye devam etmelisiniz.

İleride sizleri çok farklı mesleklerde ve iş alanlarında göreceğiz. Mesleğiniz, yaptığınız iş her ne olursa olsun en iyisini, en güzelini yapmaya çalışın, insanları sevin, her insanın ayrı bir dünya olduğunu ayrı bir değer olduğunu asla unutmayın. Haksızlıktan hukuksuzluktan uzak durun. Hiç kimseyi küçümsemeyin, insanlara hizmet etmenin şeref olduğunu hep hatırda tutun. Milletinizi ve vatanınızı hep sevin, milli ve manevi değerlerinizi doğru anlayıp hayatınıza aktarın.

Farklılıklara tahammül etmeyi, hoş görmeyi becerin. Ama sosyal sorumluluklarınız olduğunu unutmayarak doğruyu, iyiyi, güzeli araştırmaktan ve uygulamaktan asla vazgeçmeyin. Diğer insanları da güzel erdemlere çağırın. Yanlıştan, kötülükten, çirkinliklerden, bencillikten uzak durduğunuz gibi başkalarını da uzaklaştırmaya çalışın. Duygu ve düşüncelerinizi en güzel şekilde ifade etme becerisiniz, sanat ve edebiyatla bağınız hayatınız boyuncu sizin en önemli artınız olacaktır.  Nazik, zarif insanlar hem kendileri hem toplumları için mutluluk kaynağıdır.

 

 

 

 

 

 

Kaba ve şiddet eğilimli insanlar da tam tersi hem kendilerine hem de çevrelerine hayatı zindan ederler. Sizlerin bir öğretmen lisesi mezunu olarak iletişimde bu temel esasları çok iyi bildiğinize ve onları uygulayacağınıza eminiz.

Bu anlamda donanımınıza, değerlerinize ve kendinize güvenin. Biz sizlere güveniyor, sizleri seviyor ve sizinle gurur duyuyoruz.

Hayatınız boyunca Salih Korkut Budaras Anadolu Öğretmen Lisesi ailesinin bir ferdi olduğunuzu unutmayın. Sizlere hayırlı başarılar, mutluluk ve huzur dolu bir ömür dilerim.

Öğrencilere öğretmenleri tarafından diplomaları verildikten sonra coşku ile kepler atıldı. Tören sonunda okulun müzik öğretmeni Hadi TİRYAKİ tarafından müzik programı icra edildi.

YAZININ YORUMLARI (0)

Comments are closed.

Burhaniye
baykent site son

Sosyal sınıf gerçeği ve Burhaniye

30 Mart Yerel Seçimlerine yaklaşık 2 ay ...
UĞUR BAYKENT SİTE

Burhaniye’de işsiz bir gencin feryadı

Geçen Cumartesi Ahmet Akın Kültür Merkezinde, CHP ...
BG-5-5

TAHTACI TÜRKMENLER (3.NCÜ BÖLÜM)

Yusuf Ziya YÖRÜKHAN’ın  Anadolu’da Aleviler ve Tahtacılar ...
mehmet delen köşe yazısı fotosu site

UYSAL EKSİ PUANLA BAŞLIYOR

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu yüce önder Mustafa Kemal ...
şenol site foto

AKP Tabanında tedirginlik!

30 Mart yerel seçimlerine sayılı günlerin kaldığı ...
mehmet delen köşe yazısı fotosu site

SÖZAT; MAZİYE BİR GÖZAT

1980 öncesi, Sosyal Demokrat çizgisinden ödün vermeyen ...
UĞUR BAYKENT

Kader’in Türkiye’si ya da Türkiye’nin kaderi…

Elimizde iki güncel haber var. İlk haber şöyle; ...
İbrahim Kızıler-1

TAHTACI TÜRKMENLER (2.NCİ BÖLÜM)

Gazneli Mesut kardeşinin elindeki tahtı Türkmenlerin yardımıyla ...
mehmet delen köşe yazısı fotosu site

CEBİMDEKİ NOTLARIM

Büyük önder Atatürk’ün rozetini yakasına takıp siyasi ...
UĞUR BAYKENT SİTE

Adaylar ve Yerel Basın

30 Mart Yerel Seçimleri sürecinde bazı belediye ...