Rss Feed
Tweeter button
Facebook button
Youtube button

CHP’den istifa etti, işinden oldu

YAYIN TARIHI Ekim 21, 2012 EKLEYEN   ·   YORUM YOK
Bu Konu: 1.392 defa okundu

Burhaniye Belediyespor kulübü eski müdürü Mehmet Kazım Delen, görevine son verilmesinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

3 Haziran 2011 tarihinde göreve başladığını ancak, geçtiğimiz günlerde partisi CHP’den istifa ettikten sonra görevine son verildiğini söyleyen Mehmet Kazım Delen, yasaların bana verdiği her hakkımı sonuna kadar arayacağım”dedi. Mehmet Kazım Delen, Ben Burhaniye CHP ilçe başkanı Faruk Cenal ile olan yakın dostluğumdan dolayı işime son verildiğini düşünüyorum. Burhaniye CHP’de ne yazıkkı demokrasinin “D”si bile yok derken, Mehmet K.Delen yaptığı açıklamada Başkan Fikret Akova’ya yüklenirken şunları söyledi. “03.06.2011 Yılında Burhaniye Belediye spor kulübünde başladığı göreve 08.10.2012 yılında Faruk Cenal’e yakınlığımdan dolayı işime son verildi.

Belediye spor kulübüne, o tarihte Onur Başkanı olan Fikret Akova’nın talimatı doğrultusunda göreve yeni gelen Kulüp başkanı Burak ali sarıya lanse edilerek (Hatta Burak beye yazdığı kendi el yazısını hala saklarım) Kulüpte göreve başladım, Benimle birlikte aynı görevde bulunan arkadaşın taşeron bir firmada sigortalı ve asgari ücretle çalışmasına rağmen ben böyle bir hakka sahip olmadım diyen Delen sözlerine şöyle devam etti. Çalışmam sırasında herkesin başına gelebileceği gibi rahatsızlandım ve ameliyat olmam gerekiyordu vizete kağıdı istedim, sigortan yok dediler. Ameliyat olmam gerekiyor, rahatsızım dediğimde beni bir yada iki aylık mı bilemiyorum sigortalı gösterip (sonra çıkarttılar) ameliyatımı olmam kolaylaştı.

Şimdi bazı kendini bilmezler biz onu ameliyat ettirdik diyorlar siz yasal hakkım olan sigortamı yaptırsaydınız bugün o sözleri söyleyemezdiniz.  Ve sonra çıkarttın bende ameliyatımı oldum bundan daha doğal ne olabilir asgari ücretten ve sosyal güvenceden mahrum bir vaziyette aynı zamanda Kayıt dışı çalıştırılarak bugün yarın hallederiz lafları ile Belediyespora hizmet vermeye devam ettim. Siz Sosyal Demokrat bir başkansınız, haktan halktan işçiden emekçiden yana olduğunu söyleyen bir siyasi partinin mensubu ve Belediye Başkanısınız Kulübünde o zaman onursal şimdi de Asli başkanısınız asgari ücret ödemeden sosyal güvence altına almadan bir kişinin çalıştırılmasına nasıl göz yumarsınız. Aynı yerde çalışan bir başka kişiyi Taşeron firmada   asgari ücret ile ve sigortalı gösteriyorsun beni niye mahrum ediyorsun, Her şeyi hukuki yasal olarak yaptığınızı söylüyorsunuz.   “HATTA  İŞ YERİNİ MÜHÜRLETTİĞİNİZ İLÇE BAŞKANINIZ OLSA BİLE”Benim yasal haklarımı niye vermediniz? Faruk Cenal ile olan 20 yıllık dostluğumdan rahatsız olduğunuzdan değil de ne olabilir? başkanımız Fikret Akova, Faruk Cenal’le konuşanı sevmez yine başkanımız Fikret Akova, Ali Kemal Deveciler ile dost olanı da sevmez. Kısacası İster CHP, İsterse Atatürkçü olsun Kendisini eleştireni, yanlışlarını söyleyenleri hiç sevmez düşüncesindeyim.  (Gerçi düşünce özgürlüğünden yana mı onu da bilemiyorum) İşte bu düşünceler ile özü sözü bir olmayan kişilere göre eşitlik kişilere göre hak hukuk sağlayan, Bir Başkanla birlikte olmamak için Bağlı olduğum Burhaniye CHP ilçe teşkilatından istifa ettim;

Sen misin eden “Bu şartlar altında sizinle çalışamayız diyerek kendimi kapıda buldum”…Sosyal güvenlik kurumuna Ve İş Kur’a Kayıt dışı çalıştırıldığım ve asgari ücret bile almadığım için buradan basın yolu ile de suç duyurusunda bulunuyor bütün haklarımı arayacağımı davamın arkasında olduğumu belirtiyorum. Ve beni susturmaya çalışanlara da o meydanlarda bağırdıkları cümleyi hatırlatmak istiyorum “SUSTURMA SIRA SANADA GELECEK” hem de sıradaki değişik konularla!.

 

YAZININ YORUMLARI (0)

Comments are closed.

Burhaniye
baykent site son

Sosyal sınıf gerçeği ve Burhaniye

30 Mart Yerel Seçimlerine yaklaşık 2 ay ...
UĞUR BAYKENT SİTE

Burhaniye’de işsiz bir gencin feryadı

Geçen Cumartesi Ahmet Akın Kültür Merkezinde, CHP ...
BG-5-5

TAHTACI TÜRKMENLER (3.NCÜ BÖLÜM)

Yusuf Ziya YÖRÜKHAN’ın  Anadolu’da Aleviler ve Tahtacılar ...
mehmet delen köşe yazısı fotosu site

UYSAL EKSİ PUANLA BAŞLIYOR

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu yüce önder Mustafa Kemal ...
şenol site foto

AKP Tabanında tedirginlik!

30 Mart yerel seçimlerine sayılı günlerin kaldığı ...
mehmet delen köşe yazısı fotosu site

SÖZAT; MAZİYE BİR GÖZAT

1980 öncesi, Sosyal Demokrat çizgisinden ödün vermeyen ...
UĞUR BAYKENT

Kader’in Türkiye’si ya da Türkiye’nin kaderi…

Elimizde iki güncel haber var. İlk haber şöyle; ...
İbrahim Kızıler-1

TAHTACI TÜRKMENLER (2.NCİ BÖLÜM)

Gazneli Mesut kardeşinin elindeki tahtı Türkmenlerin yardımıyla ...
mehmet delen köşe yazısı fotosu site

CEBİMDEKİ NOTLARIM

Büyük önder Atatürk’ün rozetini yakasına takıp siyasi ...
UĞUR BAYKENT SİTE

Adaylar ve Yerel Basın

30 Mart Yerel Seçimleri sürecinde bazı belediye ...